Boks. We wtorek w Nowym Jorku kolejna spotkanie Adamka z Kliczką

We wtorek w siedzibie telewizji HBO na nowojorskim Manhattanie Tomasz Adamek spotka się z Witalijem Kliczką. Pięściarze, którzy 10 września na stadionie we Wrocławiu staną do walki o należący do Ukraińca tytuł federacji WBC w wadze ciężkiej, wezmą udział w nagraniach promujących pojedynek.

Więcej o boksie w serwisie Bokser.org  ?

Nie będzie zapowiadanej wcześniej dużej konferencji prasowej, jak miało to miejsce pod koniec maja we Wrocławiu i w Dreźnie, a jedynie zamknięte spotkanie przedstawicieli obu bokserów, stacji HBO oraz nielicznych dziennikarzy.

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu bokserski świat obiegła informacja o śmierci ojca Witalija Kliczki, zastanawiano się, czy planowane na jutro spotkanie dojdzie do skutku. Pogrzeb Władimira Rodionowicza odbył się w piątek w Kijowie. Jutro w Nowym Jorku starszy z braci Kliczków ma się pojawić w towarzystwie swojego menedżera Bernda Boente oraz Toma Loefflera, dyrektora grupy promotorskiej K2 Promotions. Pierwotnie informowano, że w ramach promocji walki obchodzący jutro 40. urodziny Kliczko oraz Adamek wezmą udział w nagraniu programu Maxa Kellermana pt. "Face Off", który wzbudził sporo emocji przed niedawną walką Władimira Kliczki i Davida Haye'a. HBO, która będzie transmitować polsko-ukraińską konfrontację w USA, najprawdopodobniej zrezygnowała jednak z tego pomysłu.

Pojedynek Kliczki z Adamkiem w Stanach zostanie przez HBO pokazany dwukrotnie. Najpierw, w porze niezbyt wysokiej oglądalności, ale na żywo (różnica czasowa między USA i Polską to sześć godzin). Później starcie z Wrocławia będzie retransmitowane już w telewizyjnych godzinach "szczytu", podczas gali z Atlanic City, gdzie walkę wieczoru stoczą Yuorkis Gamboa i Daniel Ponce De Leon.

Dzień przed nowojorskim spotkaniem z "Dr Żelazną Pięścią" wolnego nie ma 34-letni Adamek. Trenujący w wysoko położonej miejscowości Bushkill (Pensylwania) W poniedziałek Polak po raz pierwszy w obecnych przygotowaniach ma odbyć sparing z Malikiem Scottem. 30-letni bokser pomagał Adamkowi w treningach także przed pojedynkiem z Michaelem Grantem w sierpniu ubiegłego roku. Sparingpartnerem "Górala" podczas bieżących przygotowań będzie najprawdopodobniej również dwumetrowy Deontay Wilder, brązowy medalista olimpijski z 2008 roku.

Jutrzejsze spotkanie Adamka i Kliczki będzie ich ostatnim przed oficjalnymi wydarzeniami bezpośrednio poprzedzającymi wrocławską walkę. Wszystko wskazuje na to, że Polak i Ukrainiec ponownie podadzą sobie ręce dopiero 5 września, na ostatniej konferencji prasowej zapowiadającej pojedynek, już w stolicy Dolnego Śląska. Dwa dni później czekać ich będzie zapewne trening otwarty dla mediów, a dzień przed walką oficjalne ważenie.

Amerykański "król nokautu" sparingpartnerem Tomasza Adamka  ?

Młodzi polscy bokserzy chcą podbić świat

Więcej o: