"Adamek w pełni zasłużył na walkę z Witalijem"

Kilkanaście dni temu w Hamburgu najlepszy obecnie bokser wagi ciężkiej Władymir Kliczko pokonał jednogłośnie na punkty Davida Haye'a i dołożył do swojej i tak już bogatej kolekcji mistrzowskich trofeów pas federacji WBA. Zdaniem części ekspertów Haye był tym zawodnikiem, który miał największe szanse przerwać trwającą od kilku lat hegemonię braci Kliczko w królewskiej dywizji. Mimo wszystko Bernd Boente z grupy K2 Promotions przekonuje, że przed braćmi Kliczko wciąż stoją nowe wyzwania, a najbliższym z nich jest obrona tytułu WBC czekająca starszego z Ukraińców - Witalija. Rywalem ?Dr Żelaznej Pięści? 10 września będzie Tomasz Adamek.

- Zawsze pojawiają się jakieś nowe cele. Teraz czeka nas ważny pojedynek pomiędzy Witalijem a Tomaszem Adamkiem. Na tę walkę sprzedano już 30 tysięcy biletów. Nigdy nie mieliśmy okazji organizować gali w Polsce, to będzie wielkie wydarzenie - mówi Boente.

- W swoich pojedynkach toczonych w wadze ciężkiej Adamek wyglądał naprawdę bardzo dobrze. Jest notowany w czołówkach niemal wszystkich rankingów, sądzę więc, że absolutnie zasłużył na taki pojedynek. Nie wiem, czy poradzi sobie z przewagą warunków fizycznych Kliczki, ale sam Witalij mówił, że Polak nie jest wcale gorszy niż Haye, a kto wie - może nawet lepszy - dodaje menadżer i rzecznik braci Kliczko.

Wielkie walki, wielkie pieniądze Manny'ego Pacquiao

 

Więcej o boksie i rozpoczyna na ringpolska.pl

Więcej o: