Boks. Kliczko: "Walka z Adamkiem nie będzie łatwa"

Już tylko dwa miesiące pozostały do zaplanowanego na 10 września we Wrocławiu starcia Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką o pas WBC wagi ciężkiej. Dla Polaka będzie to pierwsza walka o mistrzostwo świata w królewskiej dywizji, zaś dla ukraińskiego czempiona już siódma kolejna obrona tytułu i choć eksperci zwracają uwagę na przewagę doświadczenia po stronie "Dr Żelaznej Pięści", wielu z nich podkreśla jednocześnie, że czas nie działa na korzyść obchodzącego za dziesięć dni 40-te urodziny Kliczki. Sam pięściarz niewiele sobie jednak robi z przytyków części komentatorów.

- Kiedyś myślałem,że 40-latek to prawie dziadek, ale dziś nie czuję swojego wieku. Tak! Młodzi zawodnicy, którzy przyjeżdżają do mnie na sparingi, czują dyskomfort, bo doświadczenie to doświadczenie - twierdzi Witalij Kliczko, dodając, że wrześniowa konfrontacja z Adamkiem będzie dla niego dużym wyzwaniem.

Legendarne walki bokserskie. Kliczko - Haye im dorówna? [WIDEO]

 

- Adamek to oficjalny pretendent do tytułu. Czekam na tę walkę. Bardzo się cieszę, że choć stadion we Wrocławiu jeszcze nie jest zbudowany, sprzedało się już 30 tysięcy biletów na nasz pojedynek. To nie będzie łatwa walka. Trudno jest zdobyć mistrzostwo, ale jeszcze trudniej jest go bronić - podkreśla Ukrainiec.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?