Ranking WBO: Adamek liderem, debiuty Fonfary i Majewskiego

Dwóch polskich pięściarzy - Przemek Majewski i Andrzej Fonfara - zadebiutowało w najnowszym rankingu bokserskiej federacji WBO. Obaj w ostatnim czasie stoczyli zwycięskie walki o mistrzowskie pasy NABO (północnoamerykański oddział World Boxing Organization), co szybko znalazło odzwierciedlenie w ich federacyjnych notowaniach. Aktualnie Majewski plasuje się na dwunastej pozycji w kategorii średniej, zaś Fonfara jest dziesiąty w wadze półciężkiej.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w WBO pozostaje Tomasz Adamek, liderujący liście "ciężkich". Wysokie, trzecie, lokaty zajmują też Paweł Wolak - w dywizji junior średniej i Piotr Wilczewski - w kategorii super średniej.

Ponadto rankingach WBO uwzględniono: Pawła Kołodzieja i Mateusza Masternaka - obaj waga junior ciężka, odpowiednio siódme i dziesiąte miejsce, oraz Rafała Jackiewicza, który plasuje się na dziesiątej pozycji w kategorii półśredniej.

Poza klasyfikacją w wadze junior ciężkiej znalazł się czempion konkurencyjnej federacji WBC - Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

Polacy w rankingu WBO:

Waga ciężka: 1. Tomasz Adamek

Waga junior ciężka: 7. Paweł Kołodziej, 10. Mateusz Masternak

Waga półciężka: 10. Andrzej Fonfara

Waga super średnia: 3. Wilczewski

Waga średnia: 12. Przemek Majewski

Waga junior średnia: 3. Paweł Wolak

Waga półśrednia: 10. Rafał Jackiewicz

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: