Boks. Chris Arreola: Kliczko pokona Adamka

10 września na Stadionie Miejskim we Wrocławiu w pojedynku o pas WBC wagi ciężkiej zmierzą się Tomasz Adamek i Witalij Kliczko. Zdaniem Chrisa Arreoli, który miał okazję krzyżować rękawice z obydwoma uczestnikami wrześniowej walki, jej zdecydowanym faworytem będzie broniący tytułu Ukrainiec.

O boksie czytaj na Ringpolska.pl  ?

- Kliczko jest znakomity, nawet jeśli będę najlepiej przygotowany, to zawsze będzie mi bardzo trudno z nim wygrać - ocenia "Koszmarny" Chris. - Z Adamkiem byłem przygotowany na 40%, a przegrałem minimalnie. Trenowałem do Adamka zaledwie trzy tygodnie i stoczyliśmy wyrównaną walkę.

- Kliczko ma dodatkowy atut w postaci warunków fizycznych. Myślę, że pokona Adamka - kończy Arreola, który w piątek zaliczył swoje czwarte zwycięstwo od czasu zeszłorocznej porażki z "Góralem".

Walka byłego mistrza świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej Tomasza Adamka z aktualnym czempionem WBC wszechwag - Witalijem Kliczką, będzie siódmą walką Polaka w kategorii ciężkiej. Od października 2009 roku Polak pokonał Andrzeja Gołotę (nokaut techniczny w piątej rundzie), Jesona Estradę (jednogłośnie), Chrisa Arreolę (większością głosów), Michaela Granta (jednogłośnie), Vincenta Maddalone (nokaut teczniczny w 5 rundzie) i Kevina McBrode'a (jednogłośnie).

"Adamek wie, o co walczy" - ocenia Mariusz Wach  ?

Więcej o: