Michael Grant: "Adamek nie ma szans z Kliczką?

Zdaniem byłego rywala Tomasza Adamka - Michaela Granta - polski kandydat do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej nie ma wystarczających atrybutów, by 10 września pokonać w pojedynku o pas WBC Witalija Kliczkę. Co więcej, Amerykanin, który w sierpniu ubiegłego roku przegrał z ?Góralem? wysoko na punkty, w ogóle nie wróży Adamkowi większych sukcesów w królewskiej dywizji.

Chcesz wiedzieć wszystko przed walką Adamka z Kliczką? Odwiedzaj regularnie serwis Boks na Sport.pl ?

- Nie, nie daję mu żadnych szans z Kliczką. Nie mogę. Szanuję go za to, że wychodzi do ringu z zawodnikami wagi ciężkiej, ale ja sam pozwoliłem mu na zbyt wiele w naszej konfrontacji - twierdzi Grant. - Adamek nie potrafi uderzać ani mocno, ani odpowiednio szybko - żaden z jego ciosów nie wyrządził mi krzywdy. Tamto starcie mógł wygrać jedynie na punkty, tak zresztą się stało.

- Adamek nie jest na moim poziomie. Niestety pewne okoliczności, konkretnie operacja pleców, nie pozwoliły mi wówczas dać lepszej walki. Po zakończeniu tamtego pojedynku mówiłem wielu ludziom, że Adamek nie będzie w stanie wytrwać długo w wadze ciężkiej - dodaje były przeciwnik "Górala".

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: