Promocja walki Adamek-Kliczko: Wrocław, Drezno i Nowy Jork

Nie tylko Wrocław i Drezno, ale i Nowy Jork będzie gościł Tomasza Adamka i Witalija Kliczkę przed zaplanowanym na 10 września pojedynkiem o mistrzostwo świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Polak z Ukraińcem zmierzy się na budowanym jeszcze stadionie we Wrocławiu.

Pierwsza konferencja prasowa zapowiadająca polsko-ukraińską konfrontację odbędzie się już 24 maja w stolicy Dolnego Śląska, a dzień później pięściarze i ich współpracownicy spotkają się ponownie już na terenie Niemiec. Do trzeciego spotkanie Adamka i Kliczki z przedstawicielami mediów dojdzie w lipcu na nowojorskim Manhattanie.

- 20 maja wylatuję do Polski wspólnie z Ziggym Rozalskim oraz moją współpromotorką Kathy Duvą wylatuję do Polski. Do Stanów Zjednoczonych wracam 26 maja. W lipcu odbędzie się kolejna konferencja, tym razem na Manhattanie w Nowym Jorku, gdzie będzie musiał pojawić się Witalij. Kto wie, czy potem nie będzie jeszcze następnej konferencji w Polsce, ale nie myślę o tym. Nie chcę kilka razy zmieniać strefy czasowej - mówi 34-letni Adamek, który do starcia z Kliczką przygotowywać się będzie w New Jersey, a następnie w Pensylwanii. Treningi pod kątem wrześniowej potyczki Polak ma rozpocząć w połowie czerwca. Z kolei ukraiński mistrz świata jako miejsce swoich przygotowań z pewnością wybierze Europę i wioskę Going w austriackim Tyrolu, gdzie tradycyjnie udaje się na kilka tygodni przed swoimi pojedynkami.

Ostatni tydzień Adamka i Kliczki przed pojedynkiem będzie zapewne zaplanowany zgodnie ze schematem, który jest stosowany przed każdą potyczką Witalija lub jego młodszego brata Władimira. W poniedziałek odbywa się ostatnia konferencja prasowa z udziałem głównych bohaterów gali, dwa dni później pięściarze prezentują swe umiejętności na otwartym treningu, a w piątek, w przeddzień walki ma miejsce oficjalna ceremonia ważenia. Wszystkie te wydarzenia prawdopodobnie odbędą się we Wrocławiu, którego 40-tysięczny stadion będzie areną wrześniowej potyczki.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: