Adamek - Kliczko we Wrocławiu? Rozalski: Decyzja zapadła

Wrocław, a nie Warszawa, ma być miejscem wrześniowej walki Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC. - Decyzja należała do gospodarzy, czyli firmy K2 braci Kliczko. Dziś zapadła decyzja, że miejscem walki będzie Wrocław - powiedział we wtorek menedżer Adamka Ziggy Rozalski. Z nieoficjalnych informacji cytującej go agencji AS Info wynika, że na korzyść Wrocławia zadziałał bonus finansowy od zarządzającej tamtejszym stadionem firmy SMG.

Andrzej Wasilewski, szef grupy 12 rounds KnockOut Promotions, w rozmowie ze Sport.pl o atutach Wrocławia mówił tak: - Za tym miastem przemawia fakt, że może stworzyć dodatkowy budżet związany z otwarciem stadionu. Drugi plus jest taki, że do Wrocławia łatwiej będzie dojechać większej grupie kibiców z Niemiec, których mają tam Kliczko.

Wasilewski wyżej oceniał Warszawę (zadaszony i większy o kilkanaście tysięcy miejsc stadion, możliwa wyższa średnia cena biletu, lepsza baza noclegowa itp.), ale Rozalski wprost mówił "Przeglądowi Sportowemu": - Kto zapłaci więcej, będzie miał walkę.

Promotor walki Bernd Boente z obozu Kliczków precyzował: - Zadecyduje to, który stadion z tych miast przedstawi nam lepszą propozycję biznesową. Same miasta nie liczą się w tej sprawie tak bardzo.

Zdaniem AS Info wydatek weźmie na siebie SMG, która współpracuje z obozem braci Kliczków i jest operatorem Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Szefowie SMG od pół roku namawiali ich promotorów do zorganizowania walki we Wrocławiu. Z nieoficjalnych informacji Sport.pl wynika, że mogło chodzić o kwotę ok. 2 mln dolarów.

Mistrzowska walka Adamka z Kliczką zapowiada się na największe sportowe wydarzenie roku w Polsce. Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu będzie mogło ją obejrzeć ok. 42 tys. widzów. Brak zadaszenia nie powinien być problemem: - To niewielki kłopot. Na rynku są dostępne materiały, które pozwolą zadaszyć obiekt w pełni na jedną imprezę - przekonuje Maciej Nowaczyk ze spółki Wrocław 2012.

Wasilewski: - To będzie pierwszy taki pojedynek w Polsce, Kliczko to legenda, zdeterminowany, dużo mniejszy fizycznie Tomek będzie chciał go pobić, miejscem walki będzie nowiutki, kilkudziesięciotysięczny stadion, a stawką - oprócz prestiżu - tytuł mistrza świata WBC - mówi Wasilewski. - Moim zdaniem bilety zostaną sprzedane w ciągu kilku dni.

Walka odbędzie się 10 września. Wrocław - powołując się na słowa Adamka - już na początku stycznia, jeszcze przed podpisaniem kontraktu, ogłosił, że impreza odbędzie się na Stadionie Miejskim. Promotor Polaka Kathy Duva kilkanaście dni później poinformowała, że lokalizacja nie jest przesądzona i możliwe jest rozegranie walki w Warszawie. Negocjacje trwały ponad dwa miesiące.

Walka Adamek - Kliczko ma być wielkim otwarciem wrocławskiego stadionu. W Warszawie inauguracja obiektu będzie miała miejsce 6 września - towarzyski mecz piłkarski zagrają Polska i Niemcy.

Więcej o: