Boks. Menadżer Kliczków: Haye dla Władimira, Adamek dla Witalija

Menadżer braci Kliczko Bernd Boente wyjawił, że ukraińscy mistrzowskie wagi ciężkiej podjęli już ostateczną decyzję, który z nich na przełomie czerwca i lipca zmierzy się z mistrzem świata WBA Davidem Hayem, a który we wrześniu pojedynkował się będzie z Tomaszem Adamkiem.

Menadżer braci Kliczko Bernd Boente wyjawił, że ukraińscy mistrzowie wagi ciężkiej podjęli już ostateczną decyzję, który z nich na przełomie czerwca i lipca zmierzy się z mistrzem świata WBA Davidem Hayem, a który we wrześniu pojedynkował się będzie z Tomaszem Adamkiem.

Z "Hayemakerem", zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, boksować ma czempion federacji WBO i IBF 35-letni Władymir, zaś z "Góralem" skrzyżuje rękawice 4 lata starszy Witalij - posiadacz pasa WBC.

- Od początku Władymir bardzo chciał walki z Hayem, więc Witalij mu ustąpił i to on zmierzy się z Adamkiem - poinformował Boente, zastrzegając jednak: - Bracia porozumieli się między sobą co do rywali, ale nie jest powiedziane, że jeszcze coś się nie zmieni. Po pierwsze Adamek musi wygrać [z Kevinem McBridem] w sobotę. Jeśli przegra, to nasz kontrakt jest nieważny.

Walka młodszego z Kliczków z Hayem odbędzie się 25 czerwca lub 2 lipca, jej lokalizacja nie jest jeszcze znana. Starcie starszego z braci z Adamkiem odbyć ma się 10 września, najprawdopodobniej we Wrocławiu.

Więcej w serwisie ringpolska.pl ?

Więcej o: