Boks. Ekspert ESPN: Kliczkowie zmasakrują Adamka

Jeżeli dojdzie do walki między Władimirem Kliczką a Davidem Haye'm, to Tomasz Adamek we wrześniu zmierzy się z bratem tego pierwszego, Witalijem. - I jeden i drugi go zmasakruje - nie daje Polakowi szans ekspert ESPN Dan Rafael.

Nabierająca realnych kształtów walka unifikacyjna w kategorii ciężkiej pomiędzy mistrzem świata federacji WBO i IBF Władimirem Kliczką a czempionem WBA Davidem Haye sprawia, że coraz bardziej prawdopodobne staje się, iż w swoim wrześniowym pojedynku o mistrzostwo świata "królewskiej" dywizji Tomasz Adamek skrzyżuje rękawice z dzierżącym pas WBC Witalijem Kliczką. Opinię tę podziela znany amerykański dziennikarz piszący o boksie Dan Rafael.

- Jeśli Władimir zmierzy się z "Cykorem" [Davidem Haye - red.], będzie to znaczyło, że to Witalij spotka się we wrześniu z Adamkiem. Dlatego w taki właśnie sposób został skonstruowany ten kontrakt [na walkę Adamek - Kliczko]. Chodziło o to, by Adamek miał zagwarantowany pojedynek z jednym z Kliczków, ale zgodnie z ich wyborem - wyjaśnia ceniony ekspert ESPN, dodając jednak, że jego zdaniem nie ma większego znaczenia, z którym z ukraińskich braci Tomasz Adamek ostatecznie wyjdzie do ringu, bo z obydwoma skazany jest na porażkę. - I jeden i drugi zmasakruje go - ocenia Dan Rafael.

Tymczasem Tomasza Adamka 9 kwietnia czeka konfrontacja z dwumetrowym Kevinem McBridem. Dla "Górala" będzie to ostatni występ przed mistrzowską próbą.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: