Boks. Gdzie walka Adamek - McBride? Decyzja w piątek

W piątek rozstrzygnie się, gdzie Tomasz Adamek zawalczy z prawie dwumetrowym Kevinem McBride'em. Jak dowiedziała się redakcja Bokser.org firma SMG Polska poprosiła o dodatkowy czas do piątku 4 lutego, aby mogła zaprezentować pełną ofertę gali w Katowicach. Adamek przystał na takie rozwiązanie.

Po tym jak obóz Adamek Team pozna wszystkie szczegóły oferty, zadecyduje czy walka z Irlandczykiem odbędzie się w Katowicach, czy w Newark. Termin walki, który został ustalony na 16 kwietnia, nie ulegnie zmianie.

McBride zasłynął pokonaniem przez techniczny nokaut w 6. rundzie Mike'a Tysona w 2005 roku. Była to ostatnia walka w karierze słynnego Amerykanina. W 2007 roku Irlandczyk skrzyżował rękawice z Andrzejem Gołotą, który znokautował Irlandczyka w 6. starciu. 37-latek po raz ostatni walczył w październiku ubiegłego roku. Przegrał wówczas z Mattem Skeltonem w półfinale turnieju "Prizefighter". Walka z McBridem ma być tylko przystankiem w drodze do najważniejszego i najtrudniejszego testu przed jakim kiedykolwiek stanął "Góral", kiedy to na jesieni spotka się mistrzem świata wagi ciężkiej organizacji IBO, IBF i WBO Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO).

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: