Boks. Chisora: Znokautowałbym Adamka w sześć rund

- Jakiego wzrostu jest Adamek? Widziałem, w jaki sposób walczy i uważam, że nie ma z Kliczką żadnych szans. Znokautowałbym go w ciągu sześciu rund - zapewnia pewny siebie Dereck Chisora.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Brytyjski bokser wagi ciężkiej uważa, że planowana walka pomiędzy Adamkiem a Władimirem Kliczko nie dojdzie do skutku.

- Ta walka się nie odbędzie, chyba że Władimir mimo wszystko zechce walczyć z Adamkiem po kwietniowej porażce ze mną. Nie sądzę jednak, aby do tego doszło. Ludzie robią wokół tej walki dużo szumu, ale ten pojedynek nie dojdzie przecież do skutku - przekonuje Chisora, najbliższy przeciwnik ukraińskiego mistrza świata organizacji IBF, IBO i WBO w wadze ciężkiej.

Z 34-letnim Ukraińcem Chisora miał walczyć już 11 grudnia, ale pojedynek został odwołany na skutek kontuzji mistrza świata. Zanim niepokonany na zawodowym ringu Brytyjczyk po raz drugi osiągnął porozumienie ze stroną Kliczki, w mediach pojawiły się informacje o negocjacjach ludzi Brytyjczyka z obozem Adamka. 27-letni "DelBoy" nie zaprzeczył tym doniesieniom, ale kategorycznie stwierdził, że nie chciał stanąć do ringu z Polakiem. - Nie zamierzałem walczyć z Adamkiem. Znokautowałbym go w ciągu sześciu rund - zapewnia pewny siebie 27-letni Brytyjczyk.

Zdaniem podopiecznego promotora Franka Warrena, porażką Adamka skończyłby się również pojedynek z jednym z braci Kliczków. - Jakiego wzrostu jest Adamek? Widziałem, w jaki sposób walczy i uważam, że nie ma z Kliczką żadnych szans. Jeśli chce się walczyć z tymi facetami, trzeba naprawdę pasować do nich pod względem warunków fizycznych. Trzeba mieć siedem biegów, tak jak najnowsze modele samochodów. Jeśli masz tylko cztery, to przegrasz - tłumaczy Chisora.

Słowami Chisory na pewno nie przejmie się jednak Adamek, który stwierdził niedawno, że w kwietniowej walce Brytyjczyk nie będzie stanowił wielkiego zagrożenia dla Kliczki i jego szanse na wygraną są tylko iluzoryczne. - Musiałby się wydarzyć cud, żeby Chisora mógł zaskoczyć Władimira. Szanse w tej walce wynoszą 99:1 na korzyść Kliczki. Chisora to żaden fenomen, a Ukrainiec jest zbyt doświadczonym pięściarzem, aby dać sobie zrobić krzywdę w tej walce - uważa 34-letni Polak, którego przed spodziewanym pojedynkiem z młodszym Kliczką czeka jeszcze kwietniowe starcie z Kevinem McBride'em.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: