Boks. Adamek - Kliczko: "Atmosfera będzie wspaniała!"

Choć na chwilę obecną nie ma jeszcze pewności, z kim i gdzie Tomasz Adamek powalczy we wrześniu o mistrzowski pas wagi ciężkiej, niewątpliwie pojedynek z udziałem "Górala" pod względem organizacyjnym będzie największym bokserskim przedsięwzięciem, jakie miało do tej pory miejsce nad Wisłą.

Mówi się, że gospodarzem walki Adamka z Witalijem lub Władimirem Kliczką (obaj są uwzględnieni w kontrakcie, który w poniedziałek sygnował Adamek) będzie jeden ze stadionów piłkarskich budowanych na EURO 2012 - we Wrocławiu lub Warszawie - jednak ostateczną decyzję o lokalizacji imprezy podejmie grupa promocyjna ukraińskich czempionów.

- Organizowaliśmy już walki Kliczków na najwspanialszych sportowych arenach całego świata - począwszy od Madison Square Garden w Nowym Jorku poprzez Staples Center w Los Angeles aż po największe stadiony w Niemczech. Pojedynki braci Kliczko są zawsze olbrzymimi wydarzeniami sportowymi na światowym poziomie. Cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej na jednym z polskich stadionów. Atmosfera będzie wspaniała! - zapewnia Tom Loeffler z kompanii promocyjnej Ukraińców K2 Promotions.

Menadżer Kliczków Bernd Boente dodaje, że wbrew niektórym opiniom podpisanie kontraktu na walkę z ośmiomiesięcznym wyprzedzeniem w przypadku tak dużego eventu nie jest niczym dziwnym, nawet jeśli zarówno Adamek jak i obaj bracia mają jeszcze wcześniej zaplanowane pojedynki.

- Organizacja walki na stadionie piłkarskim wymaga sporo czasu, więc nie mogliśmy czekać, aż cała trójka rozegra swoje walki. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy negocjacje ze stacjami telewizyjnymi w Niemczech, Polsce i USA, by jak najszybciej znaleźć odpowiednią datę dla walki - tłumaczy Boente.

Dla Tomasza Adamka starcie z jednym z Kliczków będzie próbą zdobycia tytułu mistrza świata w trzeciej kolejnej kategorii wagowej. Do tej pory jeszcze żadnemu pięściarzowi w historii nie udało się sięgnąć po pasy czempiona w trzech najcięższych dywizjach.

Więcej o walce Adamka na Ringpolska.pl?

Więcej o: