Boks. Promotorzy Adamka zadowoleni z kontraktu

- Jesteśmy niesłychanie szczęśliwi nie tylko z tego powodu, że Tomek dostanie szansę realizacji swojego marzenia o mistrzowskim tytule kategorii ciężkiej, ale również dlatego, że będzie mógł to uczynić w swojej rodzinnej Polsce - komentuje podpisanie kontraktu na wrześniowy pojedynek Tomasza Adamka z jednym z braci Kliczko współpromotorka ?Górala? Kathy Duva.

Adamek będzie mógł także zostać pierwszym bokserem, któremu uda się wywalczyć pasy w wagach półciężkiej, junior ciężkiej i ciężkiej.

- Kliczko - Adamek to będzie pierwsza polska mega-walka. Już nie mogę doczekać się rozpoczęcia wspólnie z teamem Kliczko pracy nad tym niewątpliwie historycznym i widowiskowym eventem - dodała Duva.

Równie entuzjastycznie co Duva o jesiennej mistrzowskiej szansie swojego podopiecznego wyraża się drugi współpromotor Adamka - Ziggy Rozalski.

- Jesteśmy zadowoleni z tego kontraktu. Kliczkowie okazali się bardzo hojni. Jestem pod wrażeniem, że zgodzili się walczyć w Polsce, choć Polska to jednak centrum Europy. Oczywiście mamy tam mnóstwo polskich kibiców, ale w Polsce mieszka także wielu Ukraińców, a ponadto masa fanów Kliczków z Niemiec również przyjedzie na tę walkę. To układ, który ucieszy wszystkich - mówi Rozalski, który zanim rozpoczął współpracę z Adamkiem, prowadził karierę innego słynnego polskiego "ciężkiego" - Andrzeja Gołoty.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.