Boks. Kliczko o Adamku: Jest silny, szybki, mocno bije

We wrześniu na jednym z piłkarskich stadionów - we Wrocławiu lub Warszawie - w polskiej walce ?wszech czasów? Tomasz Adamek stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, krzyżując rękawice z jednym z braci Kliczko. Na dzień dzisiejszy nie ma pewności, czy będzie to dzierżący pasy federacji IBF i WBO Władimir czy znajdujący się w posiadaniu pasa WBC Witalij.

Obu braci wiosną czekają jeszcze pojedynki w obronie swoich tytułów i nikt nie jest w stanie zagwarantować, że któremuś nie przydarzy się porażka lub poważna kontuzja.

- Adamek to doświadczony, szybki i mocno bijący przeciwnik - wymienia zalety "Górala" Witalij Kliczko w oficjalnym piśmie potwierdzającym parafowanie kontraktu na wrześniową walkę. - Obojętnie, czy będę to ja czy Władimir, będziemy musieli być uważni przez cały pojedynek. To fantastyczna sprawa, że polski i ukraiński pięściarz staną wspólnie w ringu w pierwszym sportowym wydarzeniu promującym EURO 2012.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Chciałbym podziękować braciom Kliczko, że byli tak szczodrzy, oferując procentowy podział wpływów z walki. Nie mogę się jej doczekać. Nie ma dla mnie znaczenia, z którym Kliczką się zmierzę. W tej chwili obaj są największymi gwiazdami światowego boksu, a ja pragnę walk właśnie z największymi - dodaje Adamek, który w przypadku wygranej we wrześniu zostanie mistrzem świata w trzeciej kolejnej kategorii wagowej.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.