Boks. Adamek: Mam nadzieję na walkę z Kliczką

Samuel Peter wystąpił do IBF o przesunięcie przetargu na walkę z Tomaszem Adamkiem. To dobra wiadomość dla Polaka, który ma dodatkowy czas na negocjacje z Władimirem Kliczką. - Mam nadzieję, że wkrótce dojdziemy do porozumienia - komentuje Adamek.

Obóz Samuela Petera (34-4, 27 KO) wystosował do federacji IBF pismo, z prośbą o przesunięcie terminu przetargu o 7 bądź nawet 14 dni. Do przetargu na pojedynek eliminacyjny z Tomaszem Adamkiem (43-1, 28 KO) miało dojść dzisiaj, ale opóźnienie tego terminu jest bardzo korzystne dla "Górala". Ma on bowiem więcej czasu na to, aby dojść do ostatecznego porozumienia na wrześniowy pojedynek z mistrzem świata IBF, IBO i WBO Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO).

- W dniu dzisiejszym menedżer Samuela Petera, zadzwonił do Federacji IBF z prośbą by przesunięto datę przetargu na naszą walkę, termin upływał 20 stycznia. IBF dał dodatkowy tydzień czasu. Wczoraj pod koniec dnia, odesłano nam kontrakt. Moi prawnicy znowu go czytają, mam nadzieję, że wkrótce dojdziemy do porozumienia i spotkam się w ringu z Kliczką - powiedział Tomasz Adamek.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA