Menadżer Kliczki: Walka z Adamkiem wciąż możliwa

Najpierw, 16 kwietnia, pojedynek z Samuelem Peterem w Katowicach, a potem - we wrześniu - starcie z Władimirem Kliczką o mistrzowskie pasy wagi ciężkiej federacji WBO i IBF we Wrocławiu - tak najprawdopodobniej będzie wyglądał sportowy kalendarz Tomasza Adamka na rok 2011.

Choć negocjacje dotyczące walki "Górala" z ukraińskim czempionem nieco się przedłużają i ewentualne parafowanie kontraktów nastąpi później niż zakładano, dyrektor wykonawczy grupy K2 promującej braci Kliczko -Tom Loeffler - pozostaje optymistą w kwestii pomyślnego zakończenia rozmów na temat pojedynku wszech czasów nad Wisłą.

- Stanowisko obozu Adamka było jasne. Jeśli nie uda im się wypracować na czas porozumienia z nami, wezmą udział w przetargu na organizację walki z Peterem, ale to nie oznacza, że nie możemy podpisać kontraktów później, jeśli obie strony nadal będą tym zainteresowane. Nawet jeśli Adamek zdecyduje się na pojedynek z Peterem, drzwi do wrześniowej walki nadal pozostają otwarte - wyjaśnia Loeffler, dodając: - Ciężko w tej chwili jest powiedzieć, jak ostatecznie się sprawy potoczą, ale zdecydowanie widzimy Adamka jako realnego przeciwnika [dla Kliczki].

Jeśli do walki Adamek - Peter faktycznie dojdzie, jej zwycięzca zdobędzie status oficjalnego challengera federacji IBF, a tym samym obowiązkowego rywala Władimira Kliczki.

Wszystko o boksie znajdziesz na Ringpolska.pl?

Więcej o: