Boks. Chambers: Kliczko dopadnie Adamka do 10 rundy

- Warunki fizyczne Władimira oczywiście mają znaczenie. Większym problemem waszego reprezentanta będzie znakomita umiejętność młodszego z braci do wykorzystywania swoich naturalnych predyspozycji. To jest broń Kliczki, którą może użyć w każdej chwili i jest to jego wielką zaletą. Jakie rady bym przekazał waszemu rodakowi? Przede wszystkim nie można stać bezczynnie naprzeciwko Ukraińca - powiedział Eddie Chambers

W marcu 2010 roku naprzeciw Władimira Kliczko (55-3, 49 KO) stanął amerykański pretendent Eddie Chambers (35-2, 18 KO). Pięściarz ten wyróżniał się na tle ospałej wagi ciężkiej dobrą szybkością rąk, jednak przy kolosie z Ukrainy wyglądał mizernie. Władimir miał przewagę we wzroście i zasięgu ramion, co znakomicie wykorzystał na ringu, niwelując zupełnie atut szybkości Chambersa. "Dr Żelazny Młot" dopuścił się nokautu na bokserze z Filadelfii w ostatniej rundzie pojedynku, po raz kolejny potwierdzając swoją supremację w wadze ciężkiej.

Do starcia z gigantem urodzonym w Kijowie szykuje się Tomasz Adamek (43-1, 28 KO). Prawdopodobnie we wrześniu będziemy świadkami tego historycznego wydarzenia, areną zmagań zawodników ma być stadion we Wrocławiu. Warunkami fizycznymi "Góral" przypomina nieco Chambersa. Polski wojownik również stawia na swoją szybkość, wierząc, że będzie skuteczniejszy w ringu od wielu swoich poprzedników.

- Warunki fizyczne Władimira oczywiście mają znaczenie. Większym problemem waszego reprezentanta będzie znakomita umiejętność młodszego z braci do wykorzystywania swoich naturalnych predyspozycji. To jest broń Kliczki, którą może użyć w każdej chwili i jest to jego wielką zaletą. Jakie rady bym przekazał waszemu rodakowi? Przede wszystkim nie można stać bezczynnie naprzeciwko Ukraińca. Polak musi starać się dyktować tempo walki i szukać możliwości pobicia go - doradza były rywal znakomitego championa.

Amerykanin przyznał, że przewiduje udaną obronę pasów IBF, IBO, WBO przez panującego mistrza.

- Pięściarze mocno bijący mają szansę z Władimirem. Każdy inny zawodnik stający w ringu, również ma nadzieję na zwycięstwo. Stawiam na Kliczkę, który dopadnie Adamka do 10 rundy. Nawet jeśli walka odbędzie się w Polsce, to nie będzie stanowiło żadnego problemu dla Włada. Taki aspekt może mieć znaczenie tylko wtedy, jeśli nie jesteś w tym biznesie wystarczająco długo - ocenia sytuację Amerykanin.

Więcej w serwisie bokser.org ?

Więcej o: