Boks. Steve Cunningham nie daje szans Adamkowi

Mistrz świata IBF w kategorii junior ciężkiej Steve Cunningham (23-2, 12 KO) w wywiadzie udzielonym boxingcommunity.org, nie daje szans Tomaszowi Adamkowi (43-1, 28 KO) w starciu z braćmi Kliczko. Amerykanin wysoko natomiast ocenia szanse "Górala" gdyby doszło do starcia z Davidem Haye'em (25-1, 23 KO).

- Widzę Adamka w starciu z Haye'em, natomiast nie widzę go w walce z braćmi Kliczko. Oglądałem walkę Adamka z Grantem. Grant wyglądał tak, jakby nie zależało mu na zwycięstwie. Myślę że by ja wygrał, gdyby był zmotywowany. Dwa razy złapał Adamka ciosem z prawej ręki, jednak nie skończył tego. Wydaje mi się, że Tomasz w walce z Kliczko przegra do 6 rundy. Co innego walka z Haye'em, dwóch były cruiserów, byłych mistrzów tej kategorii, medialnie świetne zestawienie. Ta walka wniosła by więcej do wagi ciężkiej - powiedział Amerykanin.

Adamek i Cunningham stoczyli pasjonujące starcie w grudniu 2008r. o pas mistrza świata IBF wagi cruiser. Górą był "Góral", który 3 razy posłał Amerykanina na deski.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.