Adamek 49. bokserem globu wg "Biblii Boksu?

W piętnastym dorocznym rankingu 100 najlepszych pięściarzy globu prestiżowego magazynu "The Ring" Tomasz Adamek został sklasyfikowany ma 49. miejscu. Co prawda w stosunku do ubiegłego roku "Góral" zanotował spadek o 19 pozycji, jednak nie oznacza to wcale, że eksperci "Biblii Boksu" dziś niżej cenią sobie talent boksera z Gilowic niż dwanaście miesięcy temu.

- Wiemy, że nie wygląda to dobrze. Adamek przeszedł do wagi ciężkiej, pokonał Andrzeja Gołotę, Jasona Estradę, Chrisa Arreolę, Michaela Granta i Vinnyego Maddalone i spada w rankingu. - czytamy w uzasadnieniu do lokaty "Górala".

- Do diabła, zgadza się! Oto dlaczego tak się stało: w wadze junior ciężkiej Adamek był najlepszym zawodnikiem na świecie. Był w niej zdecydowanie lepszy niż teraz jest w ciężkiej.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu, w innego rodzaju rankingu - klasyfikującym pięściarzy ze względu na ich dokonania w różnych klasach wagowych - Doug Fischer z "The Ring" umieścił Tomasza Adamka - jako byłego czempiona wag półciężkiej i junior ciężkiej - na 9. pozycji na świecie.

Więcej o boksie przeczytasz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: