Są dowody: Powietkin nie chciał walki z Adamkiem

Team Tomasza Adamka postanowił odnieść się do wczorajszego oświadczenia menadżera Aleksandra Powietkina - Władimira Hriunowa, który stwierdził, że wbrew temu, co sugerował wcześniej obóz "Górala", nigdy nie proponowano oficjalnie jego podopiecznemu walki z Polakiem.

Promująca Adamka grupa Main Events opublikowała dwa e-maile dotyczące sprawy. W pierwszym, datowanym na 29 listopada, Chris Meyer z reprezentującej Rosjanina grupy Sauerland Events pisze: - W tej chwili wydaje mi się, że team Powietkina pójdzie w innym kierunku niż walka z Adamkiem na przełomie marca i kwietnia. Drugi, z 15 grudnia, zawiera następującą informację: "Ponownie potwierdzamy, to o czym pisaliśmy tydzień lub dwa tygodnie temu - w tym momencie nie jesteśmy zainteresowani pojedynkiem Powietkin - Adamek. Oświadczam to po konsultacji ze wszystkimi członkami rosyjskiej ekipy.

Jasne jest zatem, że Powietkin, który w ubiegły czwartek gościł na walce "Górala" z Vinnym Maddalone, istotnie otrzymał ofertę starcia z Adamkiem, a osobą mijającą się z prawdą w tej kwestii nie była Kathy Duva z Main Events, a menadżer rosyjskiego mistrza olimpijskiego.

Niepokonany w pięciu występach w kategorii ciężkiej Tomasz Adamek na ring powróci w kwietniu, najprawdopodobniej krzyżując rękawice z kimś z trójki: Eddie Chambers, Derric Rossy, Samuel Peter.

Więcej o boksie na ringpolska.pl ?

Więcej o: