Boks. Duva: Adamek zasługuje na więcej niż Chisora i inni

Na konferencji prasowej po walce Tomasza Adamka z Vinnym Maddalone promotor 34-letniego Polaka i szefowa grupy Main Events Kathy Duva poinformowała, że podpisaniem kontraktu na pojedynek "Górala" zainteresowana jest stacja HBO. Warunek jest jeden. Rywalem Adamka musi być David Haye lub jeden z braci Kliczków.

Zdaniem Duvy, wobec trudnych negocjacji z ukraińskimi mistrzami świata, najlepszym rozwiązaniem dla polskiego pięściarza będzie dążenie do uzyskania statusu oficjalnego pretendenta do tytułów IBF i WBO, należących do Władimira Kliczki.

- W tej chwili bracia Kliczko mówią, że są chętni, aby walczyć z Tomaszem. Dodają jednak, że oferują nam tyle samo pieniędzy ile dają wszystkim. Moim zdaniem Tomasz zasługuje na więcej niż Chisora lub ktokolwiek inny. Rozumiem, że bracia przyzwyczaili się do otrzymywania za walkę określonej sumy pieniędzy i chcą ją otrzymywać za każdym razem. Dlatego powinniśmy znaleźć sposób, aby polepszyć naszą pozycję w negocjacjach. Najlepiej będzie, jeśli w połowie 2011 roku Adamek zostanie obowiązkowym pretendentem do pasów mistrzowskich IBF i IBO. Wówczas zyskamy lepsze warunki do negocjacji - tłumaczy Duva.

Jak podała do wiadomości Duva, w ostatnim czasie zaproponowała starcie z Adamkiem czołowemu zawodnikowi wagi ciężkiej, Aleksandrowi Powietkinowi. Rosjanin, który oglądał ostatnią potyczkę Polaka na żywo w Prudential Center, nie zdecydował się jednak na podjęcie rękawicy.

Więcej o boksie na Bokser.org?

Więcej o: