Adamek powalczy 9 lub 16 kwietnia

W nocy z czwartku na piątek Tomasz Adamek (42-1, 27 KO) stoczy pojedynek z Vinnym Maddalone, a już teraz poznaliśmy datę kolejnego występu oraz dwa nazwiska jego potencjalnych rywali.

Jak dowiedziała się redakcja BOKSER.ORG, "Góral" powróci między liny 9 kwietnia w katowickim "Spodku", albo 16 kwietnia w Prudential Center w Newark w New Jersey, gdzie spotka się w czwartek z Maddalone.

W grę wchodzą dwa nazwiska, plus opcja rezerwowa. Tak oto Tomek spotka się z legendarnym Royem Jonesem Juniorem (54-7, 40 KO), lub dwukrotnym mistrzem świata wagi junior ciężkiej, Jeanem Marciem Mormeckiem (36-4, 22 KO). Możliwą opcją jest również pojedynek eliminacyjny do tronu IBF, ale Jones i Mormeck to dwie najpoważniejsze kandydatury.

Sylwetki Roya nie trzeba chyba nikomu przypominać. Amerykanin został między innymi uznany najlepszym pięściarzem Igrzysk Olimpijskich w Seulu, a także zdobył pas mistrza świata w wadze średniej, super średniej, półciężkiej i w końcu również w ciężkiej. Ostatnio przegrał z Bernardem Hopkinsem, który zrewanżował mu się tym samym za przegraną w 1993 roku.

Z kolei Francuz po przenosinach do królewskiej kategorii wygrał już trzy walki, w tym ten piątkowy, z siódmym na liście WBA Timurem Ibragimowem.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.