Boks. Bob Sheridan: Adamek odniósł wielki sukces

Bob Sheridan,jeden z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszy na świecie komentator walk bokserskich. Amerykanin przekonuje, że ludzie w Polsce nie zdają sobie sprawy, jak wielką renomę wyrobił sobie Tomasz Adamek (42-1, 27 KO) za oceanem.

Bob Sheridan to jeden z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszy na świecie komentator walk bokserskich. Komentuje od początku lat 70., a w roku 2004 znalazł się w bokserskiej galerii sław (World Boxing Hall of Fame). Na żywo oglądał i komentował ponad 10.000 walk, i nieprawdopodobną liczbę 895 walk o mistrzostwo świata. "Colonel" prowadził sprawozdanie między innymi z walki Aliego z Formanem w Afryce, która nosi słynną nazwę "Rumble in the Jungle". Sheridan przekonuje, że ludzie w Polsce nie zdają sobie sprawy, jak wielką renomę wyrobił sobie Tomasz Adamek za oceanem.

- Tomasz Adamek stał się w Ameryce jednym z nas, jednym z Amerykanów. Ludzie w Polsce nie zdają sobie sprawy, jak wielki sukces odniósł Tomasz w USA, szczególnie na północno-wschodnim wybrzeżu. Bilety na jego walki są wyprzedane, przychodzi na nie ogromny biało-czerwony tłum. Tomasz Adamek stał się prawdziwą gwiazdą wagi ciężkiej w USA. Jest właściwie najbardziej rozpoznawalnym ciężkim walczącym w USA. Tak więc nie tylko reprezentuje Polskę i walczy dla Polaków, ale też wielu Amerykanów liczy na jego występy w USA, widzi w nim przyszłość tej dywizji. Gdy Adamek walczy w New Jersey, gdzie na galę może wejść nawet 20 tysięcy, hala zapełnia się w całości. Większość kibiców to Polacy, ale zapewniam was, że Amerykanie też kibicują Tomkowi. Amerykanie maja nadzieję, że Adamek zostanie mistrzem świata - zapewnia słynny Bob Sherdian.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: