Boks. Ranking IBF: Adamek pierwszy w kolejce do Kliczki

IBF - jedna z czterech najbardziej prestiżowych federacji boksu zawodowego - opublikowała swoje najnowsze rankingi, w których, podobnie jak w zeszłym miesiącu, znalazło się sześciu Polaków.

W wadze ciężkiej wysoką trzecią lokatę zachował Tomasz Adamek, jednak ponieważ miejsca pierwsze i drugie nie zostały obsadzone, "Góral" jest nadal pierwszy w kolejce do walki z aktualnym czempionem - Władimirem Kliczko.

Ósme miejsce w zestawieniu kategorii junior ciężkiej utrzymał Paweł Kołodziej. Z kolei Aleksy Kuziemski został niespodziewanie przesunięty z wysokiej piątej pozycji na jedenastą w rankingu najlepszych "półciężkich". Jego spadek wykorzystał drugi nasz zawodnik boksujący w przedziale wagowym do 175 funtów, Dawid Kostecki, który awansował z ósmego na siódme miejsce.

Dwaj pozostali Polacy notowani przez IBF - "junior średni" Paweł Wolak oraz niedawny pretendent do mistrzowskiego tytułu w kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz - zostali sklasyfikowani odpowiednio na jedenastej i piątej pozycji w swoich dywizjach.

Więcej o boksie w serwisie www.ringpolska.pl ?

Więcej o: