Boks. Trener Kliczki potwierdza. Adamek pierwszy w kolejce

Niektóre pytania powtarzają się na okrągło. Dobrze o tym wie Emanuel Steward, trener Władimira Kliczki (55-3, 49 KO), który znów został zagadnięty o następnego rywala dla swojego podopiecznego. Legendarny szkoleniowiec po raz kolejny na pierwszym miejscu wymienił Tomasza Adamka (42-1, 27 KO) jako najatrakcyjniejszego oponenta, choć pewne jest, że "Góral" walczący w grudniu z Vinnym Maddalone na pewno nie zmierzy się z chcącym wrócić między liny w tym miesiącu championem.

- Największą walką byłby pojedynek z Adamkiem, szczególnie na wschodnim wybrzeżu. W tej części USA żyje wielu ludzi z Polski i reszty Europy i to mogłoby być duże wydarzenie. Po tym jak Powietkin oraz Haye odmówili walki, Adamek jest najlogiczniejszym wyborem. Na chwilę obecną Odlanier Solis jeszcze nie jest tak znanym bokserem jak Adamek - uważa były trener Lennoxa Lewisa.

Komentując wybór Niemiec na ostatnie walki braci Kliczko, Steward tłumaczył - Jeżeli opinia publiczna w USA nie widzi ciekawych nazwisk w roli rywala dla braci Kliczko, trzeba jechać tam, gdzie można zgromadzić 40, 50, a nawet 60 tysięcy kibiców. Niestety, poza Adamkiem nie ma takich bokserów - zakończył opiekun Władimira.

Więcej o boksie na Bokser.org  ?

Więcej o: