Boks. Kubański mistrz olimpijski dla Adamka?

Ahmet Oner, właściciel pięściarskiej grupy Arena Box Promotion stwierdził w rozmowie z amerykańskimi mediami, że chciałby, aby jeden z jego podopiecznych - kubański złoty medalista olimpijski Odlanier Solis był kolejnym rywalem Tomasza Adamka. Solis ma zaplanowany następny zawodowy występ na 9 października, ale turecki promotor jest skłonny przełożyć tę walkę jeśli udałoby mu się porozumieć z obozem Polaka.

- Wierzę, że to byłby dobry pojedynek, który ożywiłby wagę ciężką. Obaj notowani są w czołowej dziesiątce wagi ciężkiej i wygrany stałby się prawdziwym pretendentem dla jednego z braci Kliczko. Walkę Solisa z Adamkiem chciałbym zobaczyć nie tylko jako promotor, ale także fan boksu. Jestem pewien, że amerykańska publiczność byłaby bardzo zainteresowana taką potyczką - stwierdził Oner.

Jeśli Adamek zaakceptowałby walkę z Solisem, to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że zostałaby ona pokazana przez rozdającą karty na amerykańskim rynku bokserskim telewizję HBO.

"Góral" po raz kolejny na ring wyjdzie najprawdopodobniej 6 listopada, ale szanse na to, że jego rywalem będzie wówczas Solis są raczej niewielkie. Polski pięściarz szuka teraz bowiem starć z wysokimi rywalami, którzy gabarytami przypominają braci Kliczko i mogliby posłużyć za test przed potencjalnymi mistrzowskimi bojami z Ukraińcami, podczas gdy Solis dysponuje warunkami fizycznymi zbliżonymi do Adamka.

Więcej informacji o boksie znajdziesz w serwisie Ringpolska.pl  ?

Więcej o: