Boks. Kauffman: Grant to kelner

Temperatura przed czwartą walką Tomasza Adamka (41-1, 27 KO) w wadze ciężkiej rośnie z godziny na godzinę. Najbliższym rywalem "Górala" będzie Michael Grant (46-3, 34 KO). Areną zmagań obu pięściarzy będzie dobrze znana już polskim fanom boksu hala Prudential Center.

Udało się nam porozmawiać na temat tej walki z Travisem Kauffmanem (20-1, 16 KO). Amerykanin o wdzięcznym pseudonimie "Wielka Nadzieja Białych" miał okazję poznać siłę pięści polskiego wojownika, gdyż w przeszłości był zatrudniany w roli sparing partnera Adamka. Co ciekawe, Kauffman w przyszłym tygodniu rozpoczyna treningi z Eddie Mustafą Muhammadem, czyli obecnym trenerem Michaela Granta.

Jak uważasz, kto wyjdzie zwycięsko z potyczki Adamek vs Grant?

Travis Kauffman: Moim zdaniem Adamek zwycięży Granta. Michael to kelner, a Wasz pięściarz jest u szczytu swojej kariery. Mój typ to zwycięstwo Polaka przez nokaut w późniejszych rundach. Tomasz jest w ścisłej czołówce 'królewskiej' kategorii, każdy zawodnik z pierwszej dziesiątki wagi ciężkiej będzie miał z nim problemy, poza braćmi Kliczko. Oni są poza zasięgiem.

Co jest najgroźniejszą bronią Granta?

TK: Tomasz musi zachować ostrożność ponieważ Michael to wielki facet, który ma ogromny zasięg ramion. Adamek powinien obskakiwać go i zabić pewność Granta oraz jego nadzieje na zwycięstwo.

Poza wspólnymi treningami z "Góralem" sparowałeś również z Chrisem Arreolą. Jak ocenisz jego ostatnią walkę z Manuelem Quezadą?

TK: Ostatnia walka Arreoli była tylko momentami dobra. Absolutnie kluczową sprawą jest fakt, że Chris w trakcie walki złamał obie ręce. Mimo tych przeciwności, pokazał jak wielkim jest wojownikiem. Quezada wyglądał fatalnie. Bardzo chętnie wezmę walkę z Mannym [Quezadą].

Kiedy ponownie zobaczymy Cię w ringu?

TK: W tym tygodniu planuję rozpocząć treningi z Eddie Mustafą Muhammadem w Las Vegas. Podczas ostatniej potyczki doznałem kontuzji nogi i przez jakiś czas byłem wyłączony z treningów. Przybrałem na wadze jakieś 15 kilogramów, zatem na wstępie muszę popracować nad formą. Pod koniec września wrócę na ring. Wciąż jestem gotowy na duże wyzwania, potrzebuję tylko wrócić do wysokiej dyspozycji!

W czasach amatorskich przegrałeś z Travisem Walkerem, który w swojej zawodowej karierze walczył już z Chrisem Arrelą, Johnathonem Banksem i Manuelem Quezadą. Chciałbyś zrewanżować się mu na zawodowym ringu?

TK: Walka z Travisem Walkerem byłaby ciekawym sprawdzianem. Poza tym, wyobrażasz sobie dwóch Travisów walczących ze sobą (śmiech)?

Więcej o boksie czytaj na Bokser.org ?

Więcej o: