Adamek - Grant: To będzie jednostronna walka

Już tylko godziny pozostają do kolejnej walki w kategorii ciężkiej Tomasza Adamka. W sobotni wieczór na gali w amerykańskim Newark przeciwnikiem "Górala" będzie mierzący 201 cm Michael Grant.

Zdaniem młodzieżowego mistrza świata wagi junior ciężkiej Tomasza Hutkowskiego Adamek powinien łatwo uporać się z dysponującym znakomitymi warunkami fizycznymi, ale wiekowym już, rywalem.

Szybkość i stalowa szczęka - to przewaga Adamka w walce z Grantem - Wydaje mi się, że będzie to jednostronna walka - typuje w rozmowie z serwisem ringpolska.pl "Tommy". - Nie sądzę, żeby 38-letni Grant mógł zagrozić Tomkowi, który idzie coraz wyżej w wadze ciężkiej.

- Myślę, że zadecyduje szybkość i ruchliwość i niespodzianki w tej walce nie będzie - dodaje Hutkowski, a zapytany o to, czy starcie z Grantem pomoże Adamkowi przygotować się do pojedynku o mistrzowskie pasy "królewskiej" dywizji, z których aż trzy dzierżą do spółki dwumetrowi bracia Kliczko, odpowiada: - Na pewno mu nie zaszkodzi. Jeśli Tomek ma w planach walkę z jednym z Kliczków, musi zmierzyć się z kimś kto ma dwa metry i rozpiętość ramion dużo większą od niego. Dodatkowo Tomek sparował przed tym startem z innymi dwumetrowcami, więc przyzwyczajał się do bycia w ringu z kimś tych gabarytów. Wiadomo, że bracia Kliczko są kilka klas wyżej niż Grant, ale te gabaryty ciężko jest przeskoczyć i trzeba się do nich jakoś przyzwyczajać. A co do walki z braćmi Kliczko - nie wydaje mi się, by było to takie proste...

Czytaj więcej na Ringpolska.pl ?

Więcej o: