Boks. Głażewski: Adamek wygra bez problemów

Notowany coraz wyżej w światowych rankingach Paweł Głażewski przewiduje, że Tomasz Adamek bez trudu pokona Michaela Granta w walce, która będzie główną atrakcją sobotniej gali w amerykańskim Newark.

Głażewski stanie w środę wieczorem stanie w Międzyzdrojach przed szansą na wywalczenie bałtyckiej wersji pasa prestiżowej federacji WBC, który w przeszłości należał właśnie go "Górala". - Tomek wygra, bo po prostu jest lepszym bokserem. Grant dawno nie boksował i to na pewno nie jest jego atut. Tomek jest na fali wznoszącej, wygrał efektownie kilka ostatnich walk i pokona Granta bez problemów - twierdzi pięściarz grupy Babilion Promotion. Białostoczanin przy okazji ostrożnie podchodzi do zapowiedzi trenera Adamka Rogera Bloodwortha, który zapowiedział, że "Górala" dzielą dwa występy w kategorii ciężkiej zanim będzie gotowy na starcie z braćmi Kliczko.

- O tym na pewno najlepiej wie trener, ale jeśli już doszłoby do takiej walki to moim zdaniem Tomek większe szanse miałby z Władimirem niż z Witalijem. Władimir był w swojej karierze na deskach i pokazał swoje słabości. Wiadomo, że można go pokonać. Witalij nigdy nawet nie leżał na macie ringu i tak naprawdę nikt jeszcze nie pokazał, że można z nim wygrać. Z Władimirem widzę bardziej realną możliwość na wygraną Tomka niż Witalijem - zakończył Głażewski.

Więcej o boksie poczytasz na www.ringpolska.pl ?

Więcej o: