Boks. Adamek: Uwielbiam ciężkie walki

Już tylko trzy dni pozostały do czwartego występu w wadze ciężkiej Tomasza Adamka, który od niedawna notowany jest na pierwszym miejscu w rankingu federacji WBO. To oznacza, że ?Góral? pokonując w sobotę Michaela Granta może w niedługim czasie zostać ogłoszony obowiązkowym pretendentem do tytułu, a pas tej organizacji posiada od kilku lat Władimir Kliczko.

Żeby tak się stało, pięściarz z Gilowic musi jednak najpierw uporać się z mierzącym ponad dwa metry Michaelem Grantem. Amerykanin zapowiada, że jest gotowy na ringu umrzeć, żeby wygrać, ale Adamek takie deklaracje przyjmuje z uśmiechem na twarzy.

- Uwielbiam ciężkie i twarde walki, bo z nich kibice mnie pamiętają i to pamiętają na długi czas. Chciałbym być mistrzem świata, bracia Kliczko posiadają trzy najważniejsze pasy, a walka z Grantem to dla mnie test na gotowość do pojedynku z Ukraińcami. Mam wielu fanów w Stanach Zjednoczonych i jestem bardzo podekscytowany możliwością powrotu do Prudential Center - zapowiada "Góral", dla którego będzie to piąty występ w hali Prudential Center na przestrzeni siedmiu ostatnich walk. Tym razem organizatorzy spodziewają się, że na pojedynek Polaka przyjdzie rekordowa ilość 14 tysięcy sympatyków szermierki na pięści. - Uwielbiam polskich kibiców, oni potrafią sprawić, że hala wypełnia się wyjątkową energią - mówi z kolei trener Polaka Roger Bloodworth, który po raz pierwszy samodzielnie przygotowywał Adamka do pojedynku. Szkoleniowiec polskiego mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych zdradził, że do końca nie wie czego spodziewać się po sobotniej walce.

- W Grant przeszłości potrafił postraszyć długim lewym prostym i mocnym prawym krzyżowym. Myślę, że w jego poczynaniach może do głosu dochodzić desperacja, bo to dla niego bardzo duża szansa. Tak naprawdę nie mogę w stu procentach powiedzieć co w ringu pokaże Grant, bo nikt z nas dawno go nie widział i sami jesteśmy ciekawi jak sytuacja rozwinie się w ringu - mówi Bloodworth.

Już dzisiaj w Global Boxing Gym w New Jersey odbędzie się ostatnia oficjalna konferencja prasowa przed sobotnią potyczką, podczas której Tomasz Adamek i Michael Grant po raz pierwszy staną oko w oko.

Więcej informacji o boksie w serwisie www.ringpolska.pl ?

Więcej o: