Boks. Tomasz Adamek pierwszy w kolejce do Władimira Kliczki

Tomasz Adamek awansował na pierwsze miejsce w najnowszym rankingu federacji World Boxing Organization. Posiadaczem pasa w "królewskiej" kategorii tej organizacji jest Władimir Kliczko, a to oznacza, że federacja może teraz w każdym momencie zarządzić pojedynek pomiędzy "Góralem" i młodszym z braci Kliczko.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Polskiego mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych 21 sierpnia czeka jeszcze potyczka z Michaelem Grantem. Ukrainiec z kolei 11 września zmierzy się z Samuelem Peterem.

 

WBO klasyfikuje także w piętnastce najlepszych pięściarzy według swoich rankingów sześciu innych Polaków. Trzecie miejsce w kategorii lekkiej zajmuje doświadczony Maciej Zegan, a czwarty w wadze półśredniej jest szykujący się do walki mistrzowskiej innej federacji Rafał Jackiewicz.

 

W tej samej kategorii jedenaste miejsce zajmuje Krzysztof Bienias. W wadze junior średniej czternastą pozycję okupuje mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych Paweł Wolak. To samo miejsce w klasyfikacji najlepszych junior ciężkich zajmuje Paweł Kołodziej. W kategorii półciężkiej na wysokiej szóstej pozycji notowany jest Aleksy Kuziemski.

Więcej o boksie przeczytasz na Ringpolska.pl

Więcej o: