Boks. Przed walką Adamek - Grant: Były trener Gołoty stawia na Polaka

Doskonale znany polskim kibicom boksu Sam Colonna, który przez lata był trenerem Andrzeja Gołoty oraz stał w narożniku Tomasza Adamka w czasie jego pierwszej walki o mistrzostwo świata typuje, że "Góral" pokona Michaela Granta. Amerykański szkoleniowiec twierdzi, że pięściarz z Gilowic będzie za szybki dla mierzącego ponad dwa metry Amerykanina i przewyższa go w niemal każdym elemencie bokserskiego rzemiosła.

- Grant próbuje wrócić na szczyt, ale ma wady - nie umie przyjąć ciosu, a jego serce do walki też nie jest ogromne. Adamek to pięściarz, który ciągle się rozwija, ma bardzo dobrą pracę nóg, jest szybki, ma wielkie serce do walki i całkiem niezłą prawą rękę. Grant jest większy fizycznie i Adamek będzie musiał być uważny, ale nie sądzę, żeby to stanowiło problem dla "Górala". Grant jest dla niego za wolny - mówi Colonna. Szkoleniowiec opiekujący się obecnie kolejnym polskim pięściarzem Andrzejem Fonfarą nie zgadza się z trenerem Granta Eddie Mustafą Muhammadem, który jest pewien, że jego pięściarz pokona Adamka w ten sam sposób, w jaki zrobił to trzy i pół roku temu Chad Dawson.

- Muhammad nie może porównywać Dawsona do Granta bo to zupełnie dwaj inni pięściarze. Grant nie ma takiej pracy nóg, nie jest tak szybki, no i przede wszystkim nie jest mańkutem. Patrzenie na Adamka sprzed kilku lat nie ma sensu. Adamek w wadze ciężkiej jest innym pięściarzem, trochę większym, trochę bardziej doświadczonym i trochę mądrzejszym. Tomasz Adamek w ostatniej walce świetnie poradził sobie z Arreolą i zneutralizował jego atuty. On potrafi przystosować się w ringu do rywala bo dużo myśli i tak będzie też z Michaelem Grantem - przekonuje. Colonna przy okazji podziela zdanie Rogera Bloodwortha, który twierdzi, że "Góral" potrzebuje jeszcze dwóch pojedynków zanim będzie gotowy na walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej przeciwko braciom Kliczko.

- To dobry pomysł, niech Adamek pokona Granta, potem weźmie jeszcze walkę z innym wysokim pięściarzem, najlepiej z Europy i wtedy dopiero może się brać za Kliczko - zakończył Colonna.

Więcej informacji o boksie na serwisie www.ringpolska.pl ?

Więcej o: