Boks. Trener Granta: "Pokonałem Adamka raz, zrobię to ponownie"

- Musicie pamiętać, że to ja byłem osobą, która wspólnie z Chadem Dawsonem doprowadziła do pierwszej porażki Adamka. Teraz doprowadzę do drugiej jego przegranej, dla mnie to oczywiste - mówi z przekonaniem Eddie Mustafa Muhammad, trener Michaela Granta, który już za dwa tygodnie skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Muhammad głęboko wierzy, że "Góral" jest tym samym pięściarzem, którym był trzy i pół roku temu, walcząc z Dawsonem, a jego styl w ogóle się nie zmienił. - Doskonale wiemy, co Adamek wnosi do ringu i czego się po nim spodziewać. Adamek lubi w ringu tańczyć, ale do tańca potrzebuje drugiej osoby. Niektórzy tańczą tak jak on im zagra, my nie będziemy. Adamek to idealny przeciwnik dla Michaela. Mamy około pięciu czy sześciu sparingpartnerów o parametrach Adamka i Michael radzi sobie z nimi bez problemów. Co ważne, nasi sparingpartnerzy biją dużo mocniej niż Adamek. Jestem bardzo usatysfakcjonowany tym co widzę na tych sparingach - przekonuje Muhammad.

Trener Amerykanina zapewnia, że jego podopieczny znajduje się obecnie w ścisłej czołówce wagi ciężkiej i stać go na wygraną z każdym pięściarzem na świecie.

- Myślę, że obecnie Michael jest w czołowej piątce kategorii ciężkiej. Głównie dlatego, że na treningu wylewa z siebie siódme poty, a jego codzienna praca jest po prostu niesamowita. Nie próbuję zmienić jego stylu boksowania, po prostu uzupełniam go o pewne dodatkowe elementy. Patrzę na to, co robi i przenoszę to na jeden poziom wyżej, tak to działa - podsumowuje szkoleniowiec Granta, który polskim kibicom znany był do tej pory głównie z wygranej potyczki z Andrzejem Gołotą.

Więcej o boksie znajdziesz na Ringpolska.pl ?

Więcej o: