Boks. Tomasz Adamek trzeci w rankingu WBO

Sześciu Polaków znalazło się w najnowszym rankingu federacji WBO. Najwyżej stoją akcje Tomasza Adamka (41-1, 27 KO), który w wadze ciężkiej zajmuje trzecie miejsce, tuż za Alexandrem Powietkinem i Davidem Tuą.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

W kategorii junior ciężkiej jedynym naszym przedstawicielem jest Paweł Kołodziej (26-0, 15 KO). Pięściarz z Krynicy został sklasyfikowany na trzynastej pozycji.

W dywizji półciężkiej awans na szóstą lokatę zaliczył Aleksy Kuziemski (19-1, 4 KO), a wszystko za sprawą efektownego zwycięstwa nad niepokonanym dotąd Igorem Mikhalkinem.

Dwójka naszych "półśrednich" znalazło uznanie w oczach ludzi układających ranking WBO. Przygotowujący się do pojedynku o pas IBF Rafał Jackiewicz (36-8-1, 18 KO) jest czwarty, nas jednak cieszy to, że pomimo niedawnej porażki nazwisko Krzysztofa Bieniasa (40-4, 16 KO) wciąż widnieje na dwunastej pozycji.

Na koniec w kategorii lekkiej kolejny mały awansik stał się udziałem Maćka Zegana (42-5-1, 21 KO). Wrocławianin, który dziewięć dni temu pokonał w Stuttgarcie Araika Sachbazjana przeskoczył z piątego na czwarte miejsce.

Więcej o boksie w serwisie bokser.org ?

Więcej o: