Boks. David Tua z szacunkiem o Adamku

- To niesamowita postać. Dla mnie to honor przebywać w jego otoczeniu. Poproszony o analizę wagi ciężkiej David Tua (51-3-1, 43 KO) tak oto scharakteryzował osobę Tomasza Adamka (41-1, 27 KO), z którym mija się przecież w szatni.

- To niesamowita postać. Dla mnie to honor przebywać w jego otoczeniu i podpatrywac jak trenuje. Przypomina mi bardzo Evandera Holyfielda. Widziałem kilka jego wojen ringowych z wagi półciężkiej oraz cruiser i muszę powiedzieć, że on ma niesamowite serce do boksu. To było niesamowite. Adamek jest prawdziwym wojownikiem z gór - zakończył Tua.

Chwalony prze Tuę Polak, już 21. sierpnia stanie w ringu z wysokim Michaelem Grantem (46-3, 34 KO), a po wygranej będzie czas na eliminator w listopadzie, najprawdopodobniej z Samuelem Peterem (34-3, 27 KO).

Sam David Dua, stanie w ringu już 17 lipca. Pogromca aż pięciu mistrzów świata zmierzy się tego dnia z Monte Barrettem (34-9, 20 KO), który choć jest znacznie mniej cenionym pięściarzem, to dwukrotnie stanął przed szansą wywalczenia pasa wagi ciężkiej. David ma więc nadzieję, że wygrana w najbliższym pojedynku przybliży go do jeszcze jednej szansy powalczenia o tytuł.

- Barrett to prawdziwy wojownik i na pewno nie zlekceważę go. Najważniejsze jest by przygotować się najlepiej jak można by być gotowym na wszystko co przyniesie Monte. Myślę i marzę o kolejnej walce o mistrzostwo świata. Mam nadzieję, że wygrana pozwoli mi przystąpić do takiej walki, ale jeśli nie, to po prostu będę nadal walczyć i wygrywać - zakończył Tua, notowany w ostatnim rankingu federacji WBO na drugim miejscu tuż za Alexandrem Povetkinem.

Więcej o boksie znajdziesz w serwisie Bokser.org

Więcej o: