Boks. Grant kolejnym rywalem Adamka

PRZEGLĄD PRASY. Pogromca Andrzeja Gołoty - Michael Grant będzie kolejnym rywalem Tomasza Adamka - donosi "Przegląd Sportowy". Walka ma odbyć się na przełomie sierpnia i września. - To pewne na 98 procent. Grant zgodził się już na warunki finansowe - zdradza menedżer Polaka Ziggy Rozalski.

Rozalski dodaje, że kontrakt na walkę ma zostać podpisany jeszcze w tym tygodniu. Pojedynek ma się odbyć w Atlantic City lub Newark, a transmitować go ma telewizja ESPN.

Adamek nie ukrywa, że jest zadowolony z walką z pogromcą Andrzeja Gołoty: - Dobry bokser i wielki chłop. Świetny test, na przykład przed starciem z takim Kliczką. Trzeba będzie go zbić i tyle - powiedział polski bokser, który nie będzie walczył z Evenderem Holyfieldem, gdyż ciężko było dogadać szczegóły.

37-letni Grant ma 201 cm wzrostu i na zawodowym ringu stoczył już 49 walk. Przegrał tylko trzy, ale wszystkie przed czasem. W listopadzie 1999 roku pokonał Gołotę, mimo że w pierwszej rundzie dwa razy leżał na deskach. W dziesiątej knock-down zaliczył Gołota, który wstał, ale zrezygnował z dalszej walki.

Z kim miał walczyć Adamek

Wcześniej pojawiały się spekulacje, że Adamek może walczyć z takimi bokserami jak Roy Jones Jr, Hasim Rahman, Evander Holyfield i Samuel Peter, ale ten ostatni miałby być opcją już na kolejną walkę, która stanowiłaby oficjalny eliminator do jednej z czterech najważniejszych federacji. Ostatnio prawie pewna była walka z Evanderem Holyfieldem. Teraz jednak Adamek chce "zostawić go sobie na później", podobnie jak Roya Jonesa.

Andrzej Gołota aktorem - zachęca do spisu powszechnego ?

Więcej o: