Boks. Tomasz Adamek: Jestem gotowy na każdego

W Newark odbyła się we wtorek konferencja prasowa Tomasza Adamka dla amerykańskich mediów. Polak mówił o swojej gotowości do walki o pas mistrza świata wagi ciężkiej. - Jestem gotowy na każdego - wypalił Adamek na pytanie z kim chciałby walczyć.

By zdobyć pas mistrza świata wagi ciężkiej Adamek musi pokonać David Haye'a (posiada pas federacji WBA), Witalija Kliczko (WBC) lub Wladimira Kliczko (WBO i IBF). Z kim Polak chciałby walczyć?

- Jestem gotowy na każdego - zadeklarował na konferencji Adamek nie czekając na tłumacza.

Kathy Duva, współpromotorka Polkaka chce, by Adamek walczył późnym latem tego roku. Określiła, że najbardziej zainteresowana jest zorganizowaniem walki Adamka z Haye'm.

- Będę zadowolony, jeśli walka z Davidem Haye'm dojdzie do skutku. Zwyciężę szybkością i precyzją - zapowiedział polski bokser. - To będzie ciekawa walka, nie powinniście się obawiać, jak będzie ona wyglądać. Będzie ekscytująca - zapewnił Adamek.

Duva nie rozmawiała jeszcze o walce Adamka z HBO, ale uważa, że telewizja może być zainteresowana walką pomiędzy nim a Haye'm, który w kwietniu obronił tytuł w walce z Johnem Ruizem.

- Tomasz pozwolił nam kierować swoją karierą, bez pozwalania telewizji na ciągłe dyktowanie co ma dalej robić - powiedziała Duva. - Myślę, że daje nam to wolność w negocjacjach i pomoże mu zostać naprawdę dużą gwiazdą - dodała.

Boksowanie na małym ekranie, czyli oglądalność Tomasza Adamka ?

Więcej o: