Boks. Adamek zna datę. Rywalem Holyfield?

Zaledwie kilkadziesiąt godzin po wygranej z Chrisem Arreolą Tomasz Adamek poznał datę następnego pojedynku. Polak wejdzie na ring 9 października w Newark. Z kim będzie walczył? On potrzebuje boksera z nazwiskiem. A jedna ze sław - pieniędzy. Pomyślmy... Evander Holyfield? Niewykluczone, że walka odbędzie się w Polsce, o czym poinformował na łamach "Przeglądu Sportowego" Ziggy Rozalski.

Włodarze wszechmocnej telewizji HBO nie namyślali się długo, czy warto inwestować w "Górala". Na 9 października amerykańska stacja zaklepała już dla Adamka halę Prudential Center w Newark. Tu 33-letni Polak walczył już, z powodzeniem, cztery raz. Zawsze przy komplecie publiczności, dlatego bez ryzyka można powiedzieć, że i jesienią halę wypełni 20 tys. widzów. Poza niezłym wynagrodzeniem od HBO, Adamek zarobi więc też ładną sumkę dzięki wpływom z biletów.

W sumie może liczyć na grubo ponad milion dolarów. Pytanie, kto będzie rywalem Polaka? Raczej nie któryś z braci Kliczko ani David Haye, czyli posiadacze najważniejszych pasów w królewskiej kategorii ciężkiej. Ukraińcom nikt nie zaoferuje takiego wynagrodzenia, jakie mają zapewnione dzięki niemieckim stacjom telewizyjnym, a Brytyjczyk pewnie nie zaryzykuje pojedynku z Polakiem. Wśród chętnych do walki z czwartym bokserem rankingu prestiżowego magazynu "The Ring" (wyprzedzają go tylko Kliczkowie i Haye!) nie brakuje cenionych pięściarzy. Rękawicę rzucił już 38-letni Amerykanin Tony Thompson.

Światowe media wymieniają też m.in. mocno bijącego Nigeryjczyka Samuela Petera, utalentowanego Rosjanina Aleksandra Powietkina czy wyśmienitego technika z Kuby Odlaniera Solisa. Ale menedżer Polaka Ziggy Rozalski już dawno wymarzył sobie rywala.

Kogo? Sławnego Evandera Holyfielda. Amerykanin to żywa legenda boksu, a choć ma już 48 lat, to wciąż reprezentuje wysoką klasę. Mike Tyson, Michael Moorer, Ray Mercer, Riddick Bowe - to lista ofiar "Holy'ego". Niedawno rozbił innego weterana Francois Bothę, wcześniej przegrał z Nikołajem Wałujewem, ale porażkę Holyfielda widzieli tylko sędziowie pojedynku i zapewne narożnik Rosjanina.

Dlaczego 9 października na ring wejdzie "The Real Deal", jak nazywają Holyfielda? Bo:

- ma nazwisko, które w Stanach jest legendą - HBO na pewno nieźle zarobi na tej walce

- nie będzie kłopotu z wyciągnięciem go z Niemiec (jak w przypadku Kliczków) czy Anglii (Haye). Holyfield rozpaczliwie potrzebuje gotówki i przyjmie każdą propozycję. Ma sporo długów (kilkanaście milionów dolarów), spowodowanych nietrafionymi inwestycjami, a poza tym rocznie musi płacić ok. pół miliona alimentów - jest ojcem 11 dzieci.

- Adamek i Holyfield są promowani przez tę samą stajnię - Main Events

Leniarski: Adamek wygrywał sprytem - 12 rund konsekwencji

Co na to wszystko Adamek? - Ja nikomu nie odmówię, nikogo się nie boję. Spokojnie poczekam na oferty HBO - odpowiada "Góral".

Gwiazdy HBO Adamek dopiero zaczyna przygodę z HBO. Amerykańska stacja ma cały zastęp ringowych gwiazd. Oto kilka z nich: Manny Pacquiao (przez połowę fachowców uważany za najlepszego boksera bez podziału na kategorię), Floyd Maywether Jr (nr 1 dla reszty fachowców), Bernard Hopkins (jeden z najlepszych bokserów w historii kategorii średniej), Miguel Cotto (gwiazda kategorii półśredniej), Andre Berto (niepokonany mistrz WBC kategorii półśredniej) czy Juan Manuel López (niepokonany mistrz WBO w kategorii piórkowej).

Adamek powalczy w Polsce?

Jak poinformował "Przegląd Sportowy" niewykluczone, że kolejny pojedynek Polaka może się odbyć w ojczyźnie. - Może zrobimy coś w Polsce razem ze stacją Polsat? - zastanawia się Ziggy Rozalski, który nie chce wiązać Adamka ze stacją HBO umową na kilka pojedynków. - Taki kontrakt nie zawsze jest dobry. Ja tam zawsze uważam, że lepiej się nie wiązać i mieć otwarte różne możliwości. Weźmy taką walkę z Davidem Haye'em. Gdyby udało się do niej doprowadzić, to odbyłaby się pewnie w Anglii. I po co wtedy kontrakt z HBO? Tylko od razu zaznaczam, że na razie z nikim nie rozmawiałem. Z Kliczkami też nie, bo oni chyba i tak są teraz zajęci - mówi Ziggy, który prowadzi karierę Adamka.

To był wielki wieczór Tomasza Adamka ?

Więcej o: