Adamek debiutuje na liście magazynu The Ring

Czwarte miejsce wśród pretendentów do mistrzostwa zajmuje po wygranej z Chrisem Arreolą Tomasz Adamek w rankingu prestiżowego magazynu bokserskiego "The Ring", uważanego za "Biblię" zawodowego boksu.

Adamek wygrywał z Arreolą sprytem - 12 rund konsekwencji Dla Adamka to debiut na tej prestiżowej liście. Polak jest czwarty wśród pretendentów do mistrzostwa. W tej chwili Polaka wyprzedzają Alexander Povetkin, David Haye i Witalij Kliczko. Aktualnym mistrzem jest Władimir Kliczko. Rywal Adamka po porażce spadł z szóstego na dziesiąte miejsce.

- Teraz mamy już pewność. Były mistrz wagi półciężkiej i Cruiserweight jest prawdziwym bokserem wagi ciężkiej. Świadczy o tym doskonale twarz Arreoli tuż po walce - krwawa i posiniaczona. Adamek jest teraz poważnym pretendentem do walki o mistrzostwo świata - pisał "the Ring" po sobotniej walce Polaka.

Prestiżowy magazyn "The Ring" tworzy rankingi we wszystkich kategoriach wagowych. Na liście znajdują się mistrz oraz 10 pretendentów. Nowym mistrzem zostaje ten bokser, który w bezpośrednim pojedynku pokona "starego", lub w wypadku przejścia mistrza na emeryturę lub zmianie kategorii wagowej - pojedynek pretendenta numer jeden z numerem dwa.

Czołówka rankingu wagi ciężkiej:

Mistrzowie zdecydują. Kto na drodze Adamka ?

Więcej o: