Boks. Czy Adamek jest gotowy na walkę o mistrzostwo świata?

Znany w bokserskim świecie ze świetnych felietonów serwis eastsideboxing.com poświęcił wiele miejsca Tomaszowi Adamkowi. Dziennikarz serwisu zastanawia się, czy Polak jest gotowy na walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej i z kim powinien walczyć o pas.

Arreola: To była perfekcyjna walka Tomka ?

- Tomasz Adamek udowodnił, że jest już pełną gębą bokserem wagi ciężkiej, ale czy może zdobyć tytuł i wygrać Władimirem i Witalijem Kliczkami czy Davidem Hayem? Z Arreolą walczył w swoim stylu - 'uderzaj i ruszaj się'. Pokazał, że szybkość może być zabójcza. Tylko czy taka taktyka zadziałałaby w starciu, z którymś z dwóch gigantów z Ukrainy [bracia Kliczko - przyp.Sport.pl]? Może przez kilka rund Adamek byłby w stanie sprawić, że bracia Kliczko wyglądaliby na bardzo powolnych w porównaniu z nim - zwłaszcza starszy Witalij - ale czy później nie dopadli by 'małego' Polaka? - zastanawia się James Slater z serwisu eastsideboxing.com.

Leniarski: Adamek wygrywał sprytem - 12 rund konsekwencji

- Adamek nie wygląda na wojownika potrzebującego łatwych wyzwań. Stawia sprawę jasno - chce pojedynku z Kliczko, który pozwoli mu zdobyć upragniony tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Ale czy nie lepszym rozwiązaniem dla Polka byłby pojedynek z bokserem o podobnej wadze, takim jak Davide Haye? Ten również jest bardzo szybki, dysponuje podobnymi atutami jak Polak. Skrzyżowanie dwóch stylów w efekcie przełożyłoby się na wspaniałą walkę - rozwodzi się dziennikarz.

- Według mnie dużo większy sens, niż nieprzewidywalna walka z Kliczko, ma właśnie pojedynek z Hayem. Tylko powstaje pytanie: czy angielski bokser, który wielokrotnie zapowiadał, że chce zmierzyć się ze słynnym Ukraińcem, zdecyduje się na mniej prestiżową walkę i dużo mniej lukratywny kontrakt? - kończy Slater.

Zobacz jak Adamek pokonał Chrisa Arreolę

Sprawdź jak walkę Adamka z Arreolą relacjonowały inne media

Więcej o: