Adamek: Moja mocna psychika to dar od Boga

PRZEGLĄD PRASY. Tomasz Adamek przed pojedynkiem z Chrisem Arreolą w wywiadzie dla Rzeczpospolitej przestrzega przed ocenianiem pięściarza po wyglądzie: Walka w ringu to nie casting do filmów grozy. Za swoje mocne strony uważa mocną psychikę i dobrą taktykę. Pojedynek Adamka z Arreolą w niedzielę o godz. 7.00 na żywo na Sport.pl

Tomasz Adamek zabrał m.in. głos w sprawie prowokacyjnych wypowiedzi Arreoli na jego temat. - Nic do Arreoli nic nie mam. Jeśli coś krzyczy to na potrzeby widowiska. Może gdybym lepiej znał angielski, wdawałbym się w wojny na słowa, ale wiem, że nie ma sensu.

- Nie odczuwam zdenerwowania i wysypiam się znakomicie. Od 23 do 7.45, jak dziecko. Mój system nerwowy, mocna psychika, to dar od Boga - dodaje polski pięściarz, który na ring stanie w niedziele o 7.00 rano.

Z taktyki zdradza niewiele, ale wie na co ma uważać w pojedynku z 15 kilogramów cięższym rywalem. - Mam walczyć na dystans, kłuć lewym prostym i schodzić na boki, nie do tyłu. Ten mój lewy mocny będzie najważniejszy. Mam nim kłuć, ile się tylko da. Arreola najlepiej potrafi uderzyć lewym podbródkowym i prawym krzyżowym. Ale najpierw musi się dostać do półdystansu, a ja mu na to nie pozwolę.

Tomasz Adamek przed najtrudniejszą walką w karierze Polaka ?

Więcej o: