Boks. Kaufman: Arreola może być za silny

W sobotę dojdzie do pojedynku w wadze ciężkiej pomiędzy Tomaszem Adamkiem (40-1, 27 KO) i Chrisem Arreolą (28-1, 25 KO). Głos w sprawie tego pojedynku zabrał sparingpartner obu pięściarzy - Travis Kauffman (19-1, 15 KO). W wywiadzie udzielonym specjalnie dla portalu Bokser.org Travis nazywany "Wielką Nadzieją Białych" opisuje obu pięściarzy, oraz typuje zwycięzcę tej batalii.

Czy masz jakiś typ na walkę Adamek vs Arreola? Trenowałeś zarówno z Polakiem jak i z "Koszmarem", więc zapewne jakiś scenariusz walki siedzi ci w głowie.

Travis Kauffman: Uważam, że obaj są świetnymi pięściarzami, zatem ciężko wytypować zwycięzcę tego pojedynku, poza tym obu życzę wszystkiego co najlepsze. Myślę, że Chris jest zbyt duży, zbyt silny On potrafi zajechać rywala, wywierając presję.

Całkiem niedawno pomagałeś Arreoli jako jeden z jego sparing partnerów. Jak byś go scharakteryzował, czego możemy się spodziewać?

Nigdy nie przyjeżdżam na obóz przygotowawczy w roli czyjegoś sparing partnera, nie podchodzę do tego z takim nastawieniem mentalnym. Odnośnie Chrisa, to jest twardy wojownik. On nie daje ci szansy na złapanie oddechu, cały czas naciera.

A charakterystyka Adamka? Jakie wnioski po wspólnych treningach z nim?

Adamek jest bardzo utalentowany, ponadto ma szybkie ręce. On dysponował bardzo silnym uderzeniem w kategorii junior ciężkiej, można powiedzieć, że bił jak prawdziwy puncher. Jednak w wadze ciężkiej te ciosy nie robią tak wielkiego wrażenia. Myślę, że Adamek to bardzo dobry pięściarz, jednak nie dałby rady powstrzymać zawodników takich jak bracia Kliczko. Adamek ma umiejętności wystarczające na sprawianie problemów 'małym' ciężkim. To jest dobry bokser i życzę mu wszystkiego najlepszego.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: