Boks. Adamek bez Gmitruka

Jak dowiedziała się redakcja Bokser.org, Tomasz Adamek (40-1, 27 KO) już w walce z Chrisem Arreolą (28-1, 25 KO) wystąpi bez Andrzeja Gmitruka w narożniku!!!

- Konsultowałem się z lekarzami i ich decyzja jest jednoznaczna, muszę zadbać o własne zdrowie. Od trzech lat nie robiłem sobie badań, a zmiany stref czasowych mi nie służą - skomentował te doniesienia pan Andrzej.

Walka Adamka z Arreolą odbędzie się 24 kwietnia w hali Citizens Business Bank Arena w amerykańskim Ontario (Kalifornia). Dla polskiego boksera będzie to najtrudniejszy jak do tej pory test w wadze ciężkiej, gdyż jego rywalem będzie niedawny pretendent do tytułu mistrza świata.

Kim jest Andrzej Gmitruk

Szkoleniowiec Adamka jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich trenerów. Z sekcją bokserską Legii Warszawa pięciokrotnie wywalczył drużynowe mistrzostwo Polski. Wśród jego późniejszych podopiecznych byli m.in. Andrzej Gołota oraz brązowy medalista olimpijski i wicemistrz Europy Krzysztof Kosedowski. W swojej karierze prowadził także reprezentację Norwegii.

Największe sukcesy odniósł z Tomaszem Adamkiem, z którym współpracuje od 1999 roku. Wywalczył z nim m.in. mistrzostwo świata w wadze juniorciężkiej IBF i IBO oraz w wadze półciężkiej WBC.

Więcej informacji o boksie - na Bokser.org ?

Więcej o: