Adamek- Arreola 24 kwietnia w Kalifornii

Tomasz Adamek uzgodnił kontrakt na walkę z Chrisem Arreolą 24 kwietnia. Następnym przeciwnikiem w przypadku zwycięstwa Polaka będzie prawdopodobnie David Haye.

- Do wyjaśnienia pozostały tylko naprawdę drobne szczegóły. Ale jesteśmy dogadani - mówi współpromotor Tomasza Adamka Ziggy Rozalsky. Pojedynek z 120-kilowym Arreolą odbędzie się w Kalifornii, choć polskiemu pięściarzowi zależało na Prudential Center w której mógłby liczyć na kilkunastotysięczną polską widownię. Zakończyły się 48-godzinne negocjacje promotorów Adamka - firmy Main Events - z promotorem Amerykanina Danem Goosenem.

- Main Events musiało podjąć trudną decyzję - mówi współpracujący z ekipą Adamka dziennikarz z Chicago Przemysław Garczarczyk. - Amerykanie wkrótce po zwycięskiej walce z Jasonem Estradą dostali propozycję pojedynku Tomka Adamka z Witalijem Kliczką z siedmiocyfrowym kontraktem. Jednak zdecydowali się na Arreolę, dzięki ustępstwu telewizji HBO, która zapewniła, że następną walką Polaka będzie pojedynek o tytuł.

Prawdopodobnie przeciwnikiem będzie Brytyjczyk David Haye, o ile wygra kwietniowe starcie z Johnem Ruizem na Wembley w obronie swojego tytułu mistrza świata wagi ciężkiej wersji WBA.

W prestiżowym rankingu strony boxrec.com Adamek jest czwarty, Haye trzeci.

Tomasz Adamek bez tytułu magazynu The Ring - czytaj tutaj ?

Więcej o: