Boks. Bloodworth: Adamek ma talent i warunki na miarę mistrza świata

PRZEGLĄD PRASY. Tomasz Adamek pokonał Jasona Estradę i uczynił kolejny krok w kierunku swojego marzenia - zdobycia pasa mistrza świata wagi ciężkiej. - Ma talent i warunki, by spróbować spełnić swoje marzenie - mówi w wywiadzie z "Przeglądem Sportowym" jeden z trenerów Polaka, Roger Bloodworth.

Po pokonaniu Estrady Adamek jest już klasyfikowany na czwartym miejscu ? w zestawieniu najlepszych bokserów wagi ciężkiej. Do zrealizowania marzenia i zdobycia tytułu czeka go jednak daleka droga.

- Może spróbować, a to już bardzo dużo. Adamek zaczyna na razie karierę w wadze ciężkiej. Ma talent i warunki by spróbować spełnić swe marzenie - uważa Roger Bloodworth.

Amerykanin pomagał Polakowi przygotować się do walki z Estradą. Mówiąc o Adamku przypomina o Evanderze Holyfieldzie, który do wagi ciężkiej przeszedł z junior ciężkiej.

- Wszyscy mówili, że jest za mały i nie da sobie rady. ale on był unikalny. Jakimi on bił kombinacjami! To jest to, nad czym musi pracować Adamek, żeby osiągnąć swój cel w wadze ciężkiej. Jeżeli Tomasz będzie tak walczył, to - przy jego szybkości - daleko zajdzie - przewiduje doświadczony trener.

Specjalny serwis o polskim mistrzu Tomaszu Adamku ?

Więcej o: