Trener Arreoli: Adamek tego nie wytrzyma

Henry Ramirez, trener najbliższego rywala Tomasza Adamka - Chrisa Arreoli - docenił sobotnie zwycięstwo "Górala" nad Jasonem Estradą, jednak przestrzegł, że nie należy wyciągać z niego zbyt daleko idących wniosków.

Więcej o boksie na bokser.org ?

- Wygrana z Estradą ma swoją wartość, ale Estrada nie jest ciężkim z wielką siłą ognia. Nie zauważyłem, by on naciskał na Adamka w tej walce. - stwierdził szkoleniowiec. - Nie sądzę, by facet, którego pobił Chad Dawson, był w stanie wytrzymać pressing Arreoli.

Do starcia Adamka z Arreolą ma dojść 24 kwietnia w USA. Gdzie dokładnie - póki co nie wiadomo. Obóz Arreoli obstaje przy lokalizacji pojedynku na zachodzie Stanów Zjednoczonych, bo tam kibiców ma dumny ze swoich meksykańskich korzeni "Koszmarny" Chris. Promotorzy "Górala" nalegają tymczasem na walkę w nowej stolicy polskiego boksu w USA - Newark, gdzie w hali Prudential Center sobotni występ Adamka obejrzało na żywo ponad 10 tysięcy fanów.

- [Ludzie Arreoli] zaoferowali nam pojedynek na zachodnim wybrzeżu, ale odezwę się do nich w tym tygodniu i spróbuję ich przekonać [do Newark] - mówi prowadząca karierę Polaka Kathy Duva. - Ta walka zasługuje na to, by być wielkim wydarzeniem i Newark jest dla niej odpowiednim miejscem.

Tomasz Adamek, Chris Arreola, boks

'Walka z Arreolą wydaje się przesądzona' - mówi Tomasz Adamek  ?