Polska prasa po zwycięstwie Adamka: Wyrabia markę, ale nie jest gotowy na bój o tytuł

PRZEGLĄD PRASY. Dzienniki w Polsce chwalą Tomasza Adamka po wygranej walce z Jasonem Estradą. Brązowy medalista olimpijski Krzysztof Kosedowski zauważa jednak na łamach ?Polski?, że Polak nie jest jeszcze gotów na walkę z braćmi Kliczko.

'Adamek sprawdził powagę wagi ciężkiej' - Gazeta Wyborcza

Tomasz Adamek ostrożnie sprawdzał powagę wagi ciężkiej. Test zdał - wygrał z Jasonem Estradą jednogłośnie na punkty po 12 rundach, ale do oceny celującej daleko. W prestiżowym rankingu boxrec.com Polak jest już czwarty w wadze ciężkiej za braćmi Kliczkami i Davidem Hayem - pisze dziennikarz Sport.pl i "Gazety" Radosław Leniarski ?

'Adamek wyrabia markę' - Przegląd Sportowy

- Estrada twierdzi, że został obrabowany. Nie ma racji. Kilka rund sobotniego pojedynku z Tomasze Adamkiem było wyrównanych, ale to Polak boksował efektowniej i skuteczniej - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

'Adamek zdał kolejny egzamin' - Polska

- To była (...) naprawdę trudna walka. Estrada potwierdził wszystkie opinie na swój temat. Był szybki, bardzo niewygodny, dobrze wyszkolony technicznie i trudny do trafienia. - Pytanie tylko, co by było gdyby Tomek zainkasował taki cios, jak ten z 10. rundy od kogoś kto naprawdę ma czym uderzyć. Obawiam się, że mógłby się srodze rozczarowań - mówi "Polsce" brązowy medalista olimpijski Krzysztof Kosedowski, który przyznaje, że Adamek nie jest jeszcze gotów na walkę z braćmi Kliczko.

'Czas na walkę o duże pieniądze' - Dziennik Gazeta Prawna

- Estrada musi wrócić na ziemię, a Adamek już myśli o kolejnej przeszkodzie na drodze po wymarzone mistrzostwo świata wagi ciężkiej (rywalem Polaka będzie prawdopodobnie Chris Arreola - przyp. Sport.pl). Pojedynek chce pokazać telewizja HBO. Jednak coś za coś. Tym razem Adamek musiałby walczyć na zachodzie Stanów Zjednoczonych, a nie w Newark, gdzie dorobił się tysięcy fanów - zauważa "Dziennika Gazeta Prawna".

'Adamek zlał bufona' - Fakt

- Polski bokser pokonał Amerykanina jednogłośnie na punkty, mimo że po każdej rundzie Estrada podnosił rękę do góry - pisze "Fakt"

' Adamek idzie na mistrza' - Super Express

- Adamek nie zawiódł, wygrał tak jak obiecywał - komentuje dziennik.

Amerykańskie media: Arreola zmiecie Adamka z ringu  ?

Więcej o: