Boks. "Cygan" stawia na Adamka

- To będzie ciężka walka dla Tomka, jednak uważam, że jest ją w stanie wygrać przed czasem w późniejszych rundach - mówi pytany o starcie Tomasza Adamka z Jasonem Estradą czołowy polski pięściarz wagi półciężkiej Dawid Kostecki.

Wszystko o walce Adamka z Estradą - Raport specjalny ?

- Tomek jest bez dwóch zdań lepszy technicznie i szybszy od Estrady, ale musi uważać, bo Amerykanin to bardzo niewygodny zawodnik - uważa popularny "Cygan". - Estrada dużo gada o swojej wielkiej szybkości, ale tak naprawdę bardziej jest niewygodny niż szybki. Poza tym Tomek doskonale radzi sobie z niższymi zawodnikami, dobrze walczy z dystansu i ma świetną prace nóg.

Poproszony o ostateczny typ na wynik boju o pas IBF International wagi ciężkiej Kostecki odpowiada: - Trzeba oddać Estradzie, że jest bardzo solidnym bokserem, stoczył wiele walk amatorskich i nie przewraca się po ciosach rywali, jednak nie mam wątpliwości, że Adamek sobie poradzi. Stawiam na wygraną na punkty lub techniczny nokaut w 10-tej lub 11-tej rundzie - gdy Estrada będzie już tak poobijany, że sędzia przerwie pojedynek.

Bezpośrednia transmisja z walki Adamek - Estrada w Polsat Sport (godz. 02.00) i Polsat (godz. 03.00). Wcześniej, również w Polsat Sport Extra (godz. 20.00) i Polsat (godz. 23.15), relacja na żywo z gali boksu w Rzeszowie, gdzie Dawid Kostecki zmierzy się z Włochem Dario Cichello w starciu o pas IBC wagi półciężkiej.

Więcej o boksie- czytaj na Bokser.org ?

Więcej o: