Estrada: Grałem Adamkiem w gry wideo

W środę w Global Boxing Gym w New Jersey Tomasz Adamek i Jason Estrada spotkali się na ostatniej konferencji prasowej przed sobotnią walką o mistrzowski pas IBF International wagi ciężkiej.

- Tomasz musi pokonać Estradę, jeśli che spełnić swoje marzenie o tytule czempiona wszechwag - podkreśliła promotorka "Górala" Kathy Duva z grupy Main Events. - To będzie wspaniała walka i jesteśmy zachwyceni, mogąc ją organizować.

Amerykański rywal Adamka po raz kolejny przypomniał, że to on jest "prawdziwym ciężkim", a Polak wywodzi się z niższej klasy wagowej.

- Gdy w grach video boksowałem jako półciężki, zawsze grałem jako Adamek. Uwielbiałem jego styl, to co zrobił w wadze junior ciężkiej, również mi się podobało - przyznał Estrada. - Ale teraz to inna historia, znalazł się wśród dużych chłopców, walka z kimś takim jak ja będzie ponad jego siły.

Tomasz Adamek tradycyjnie wypowiadał się o przeciwniku z szacunkiem, ale jednocześnie z duża dozą wiary w swoje umiejętności.

- Pytany o to, czy jestem gotowy na wagę ciężką, zawsze odpowiadam: obejrzyj moją walkę, a przekonasz się - mówił "Góral". - Nie oczekuję, że będę szanowany za to, że byłem mistrzem w dwóch innych kategoriach, po prostu cieszcie się tym, co widzicie, gdy jestem w ringu.

- Jason jest bardzo nietypowym zawodnikiem jak na tę kategorię wagową, ale zawsze uważałem, że nie jest ważne, z kim walczę - że to ode mnie zależy, czy wygram czy przegram - dodał bokser z Gilowic.

Bezpośrednia transmisja telewizyjna z walki Adamek - Estrada w Polsacie w nocy z soboty na niedzielę, od godz. 03.00.

Wszystko o boksie w serwisie bokser.org ?

Więcej o: